
Yksivuotinen MBA in
Mba - innovaatio ja tietojen analysointi Institute of Computer Science - Polish Academy of Sciences (IPI PAN)

Apurahat
Johdanto

MBA Studies Institute of Computer Sciences Puolan tiedeakatemian opetti tuella Partner, Woodburyn School of Business Utah Valley University
Institute of Computer Science Puolan tiedeakatemian (IPI PAN) tarjoaa MBA-ohjelma opetetaan tuella Partner, Woodburyn School of Business Utahin Valley University (USA). Tämä on arvostettu ja palkitsevan jatko-ohjelma johtajille ja niille, jotka inspiroivat tulla yritysjohtajia sekä ihmiset työskentelevät julkisen hallinnon ja kansalaisjärjestöt. Formaatti MBA-ohjelma mahdollistaa työskentelee ja opiskelee samanaikaisesti.
- MBA tutkimuksissa otsikolla "Innovations and Data Analysis" (opetetaan Englanti) ovat jatko-opinnot monialaiset kuten tieteenalojen kuten tietotekniikka, taloutta ja hallintoa.
- Jatko MBA opinnot kestävät kaksi lukukautta. Lopussa Opintojen opiskelijoiden puolustavat yrityshankkeita (20-40 sivua).
- Jatko MBA tutkimukset perustuvat osa-aika-muodossa. On olemassa kaksi moduulia per lukukausi. Kukin moduuli kestää 11.00 keskiviikkona till 12.30 sunnuntaina (plus valinnainen luokat). Pääsääntöisesti jokainen kurssi (kohde) opetetaan 8 tuntia.
- On neljä saanti lukuvuodessa: till lokakuussa, tammikuussa, huhtikuussa ja kesäkuussa.
- Institute of Computer Sciences Puolan tiedeakatemian (lyhyt IPI PAN) on tekoon laitos. Woodburyn School of Business Utahin Valley University osallistuu instituutiona lähettämistä joitakin sen edustajien opettaa valittujen kurssien / aiheet ja ehdotetaan toimenpiteitä, joiden tavoitteena on opetussuunnitelman lisälaite.
- Luennoitsijoita Woodburyn School of Business Utahin Valley University voi valvoa yrityshankkeita tarjota tulee olemaan opiskelijoiden kiinnostunut kuten valvonta ja edustajat suostuvat tekemään tällaista vastuuta.

Mitä ja miten opit
- Koko ohjelma on seurausta huolellinen valmisteiden edustajista Institute of Computer Science Puolan tiedeakatemian ja meidän tukevat Partner, Woodburyn School of Business Utah Valley University. Tässä on mitä on ilo tutkia (kaikki kurssit opetetaan Englanti): Kokonaismäärä opintopistettä: 60
- Organisaation kehittyminen
- strateginen Paikannus
- Cloud computing
- Tietojen analysointi
- Corporate finance
- Päätöksenteko
- Strateginen ajattelu
- Managerial kauppakorkeakoulu
- teknologia kaupallistaminen
- Johtajuus Teknologiateollisuus
- Ohjelman hallinnointi
- Kansainvälinen Business Strategies
- Data ja Systems Security
- Business, politiikka ja viestintä
- globaalin liiketoiminnan
- MBA Seminaari
- Guest kaiutin sarja
- Jokainen kurssi on oppimäärä ja luettavaa. Molemmat lähetetään etukäteen tietty moduuli siten, että osallistujat on runsaasti aikaa valmistautua. Hiljainen usein ylimääräisiä kirjallisuus ilmoitetaan, kun moduuli on yli helpottaa kirjoittamista lopullinen toimeksiantoja.
- Jatko MBA tutkimuksissa päätyvät kirjallisesti ja puolustavan liiketoimintahanke (20-40 sivua). MBA seminaareja auttaa ohjelman osallistujien valita, kehittää ja kehittyä lopulliseen yrityshankkeita aiheita he löytävät kiehtovimmista.
- Muoto tutkimuksissa on yksi osallistuja ja tehokas formaatteja osa-aikaisina opintoina. Olet läsnä vain kaksi moduulia per lukukausi. Kukin moduuli kestää viisi päivää (keskiviikko - sunnuntai) ja opettaa neljä kurssia.

Arvot
Meidän MBA-ohjelma sijoittui toiseksi joukkoon MBA-ohjelmia tarjotaan Puolassa kategoriassa "Ohjelman luennoitsijat" ja kolmanneksi kategoriassa "Mielipiteitä, jotka ovat valmiiksi ohjelman".
Maksut ja hinnat
Ei ole hakemusmaksu. Sinä vain lähettää meille hakulomake yhdessä tositteet ja kerromme sinulle viikon tai kaksi noin päätöksellä Admissions komitea. Jos on epäilyksiä, joka on SKYPE haastattelu voi olla tarpeen.
Osanottomaksu on 400 zlotya hyväksytyille hakijoille Puolasta ja 110 USD tai 100 euroa kaikille muille maksetaan yhdessä lukukausimaksua (tai ensimmäinen erä lukukausimaksun).
Koko ohjelma lukukausimaksu suuruus on 16000 zlotya hyväksytyille hakijoille Puolasta ja 4400 dollaria tai 4000 euroa kaikille muille. Voit maksaa sen kahdessa erässä 8000 zlotya (2200 USD tai 2000 euroa kansainvälisille opiskelijoille). Maksut voidaan suorittaa pankkisiirrolla Puolan zloty (PLN), euro (EUR) tai Yhdysvaltain dollareina (USD).
Huomaa: pidämme kiinni koko maksettu lukukausimaksu hyvityskäytäntö tapauksissa, joissa hyväksytty ehdokkaat eivät saa viisumeja jostain syystä.
Tietoja koulusta
Kysymyksiä
Samanlaisia kursseja
Online MBA Johtava innovaatio ja muutos - York St John University (UK)
- York, Yhdistynyt kuningaskunta